Utorok, 27 Jún 2017 13:20

&

Výlet školkárov na Minifarmu Lubina

Keďže deti milujú zvieratká a zvieratká majú radi deti, rozhodli sme sa, že strávime jedno dopoludnie v prírode medzi zvieratkami. Tak sme navštívili neďalekú Minifarmu v Lubine. Už pri vstupe na Minifarmu nás čakala farmárka Zuzka, ktorá nás srdečne privítala, stručne nám o malej farme porozprávala a zároveň nás upozornila na dodržiavanie pravidiel počas pobytu na farme. Ochotne nás sprevádzala celou farmou. Po tomto milom privítaní nasledovalo prechádzanie pomedzi zvieratká a dlho očakávané kŕmenie zvierat. Farmárka deťom vysvetľovala, ukazovala, vyťahovala zvieratká z klietok, aby si ich mohli deti chytiť a pohladkať. Na farme sme mohli vidieť viac ako 100 zvieratiek, ktoré sú jedinečné svojim malým vzrastom.

Minifarma Lubina Minifarma Lubina Minifarma Lubina

Niektoré mali svoje vlastné domčeky, iné len ohradu. Pomedzi nás ustavične pobehovali minikozičky, miniovečky. Videli sme aj miniprasiatka, miniponíky, zdrobnené kačky, sliepočky, perličky, minikravičky, oslíky, kone, lamy, minijelenčeka, minikengury, maxikrálika a minikráličkov.

Minifarma Lubina Minifarma Lubina Minifarma Lubina

Všetky zvieratká sme mali možnosť pozrieť si bez obáv a celkom zblízka, vstúpiť za nimi do ohrady, kŕmiť ich, hladkať, pozorovať ako sa správajú v ich prirodzenom prostredí. Pri maxikráličkovi sme sa farmárke pekne poďakovali, rozlúčili sa a keďže sme už mali z toľkých zážitkov prázdne brušká pobrali sme sa na obed do materskej školy. Veríme, že deti mali z pobytu úžasný zážitok a najväčší hádam naša Mia, ktorá tam stretla svoju vlastnú kozičku.

Lenka Bobeková

Aktualizované: Utorok, 27 Jún 2017 15:35