Utorok, 05 Marec 2024 17:04

Ja ľúbim slovenčinu - logo

Pätnásť žiakov 2. – 8. ročníka sa v tomto školskom roku opäť zapojilo do súťaže YPSILON – SLOVINA JE HRA. Jej organizátor – o.z. LEXICON SLOVAKIA z Košíc pre nich pripravil zábavné testy, pri riešení ktorých si mohli preveriť svoje vedomosti z materinského jazyka. Testy boli nádherne ilustrované a všetky otázky žiakov 1. stupňa sa viazali k jednej detskej knihe – napríklad druháci riešili otázky spojené s knihou Danka a Janka, tretiaci s knihou Opice z našej police a štvrtáci Maťko a Kubko. Organizátori tak súčasne podporili aj pozitívny vzťah detí ku knihám a čítaniu. Úlohy pre starších žiakov zasa vychádzali z tém, ktoré sú aktuálne pre ich vek.

Naši žiaci preukázali, že slovenčina im nerobí žiaden problém a 14 z 15 získalo diplom so zlatou medailou, čo znamená, že ich úspešnosť bola 80% a viac.
Najlepšie sa darilo žiakom:

Kristína Boorová – 5. ročník, úspešnosť 100%
Dorota Martináková a Bianka Svitková – 5. ročník, úspešnosť 99%