Sobota, 16 Október 2010 19:29

Deň zdravej výživy 2010

Po minuloročných dobrých skúsenostiach sme sa rozhodli aj tento rok na škole zorganizovať celodenné podujatie zamerané na správne a hlavne zdravé stravovanie detí školského veku. Od rána vládol v škole čulý ruch, žiaci v celej škole vymenili učebnice za kuchynské nástroje (šalátové misy, taniere, príbory, dosky na krájanie).

Deň zdravia 2010 Deň zdravia 2010 Deň zdravia 2010

Za asistencie triednych učiteľov sa celý vyučovací deň žiaci učili pripravovať chutné, ale najmä zdravé nátierky, ovocné, či zeleninové šaláty, dresingy a koktaily. Neostalo však len pri zdravých jedlách, žiaci hľadali na internete recepty o zdravých pokrmoch, aby mohli zostaviť malý receptárik v každej triede, venovali sa aj zásadam zdravého životného štýlu doplneného pohybovými aktivitami v školskej telocvični.
Deň zdravia 2010 Deň zdravia 2010 Deň zdravia 2010

Deti z prvého stupňa sa zúčastnili prezentácie o zdravom štýle života, ktorú pre nich pripravila pracovníčka Regionálneho úradu verejného zdravotníctva z Trenčína.