Štvrtok, 11 September 2014 21:36

Návšteva dopravného ihriska

Žiaci 1. stupňa navštívili dňa 10. septembra 2014 dopravné ihrisko vo Vrbovom. Pracovníci autoškoly si deti rozdelili do dvoch  skupín. Jedna skupina  absolvovala teoretickú časť a druhá praktickú časť. V teoretickej  časti sa deti naučili  poznávať dopravné značky pre chodcov a cyklistov. Oboznámili sa s rôznymi situáciami, ktoré môžu zažiť na ceste do školy i domov. K dobrej nálade prispelo  pexeso s dopravnými značkami. Deti sa zabavili a mali radosť z nájdených dvojíc.

Návšteva dopravného ihriska vo Vrbovom Návšteva dopravného ihriska vo Vrbovom  Návšteva dopravného ihriska vo Vrbovom

V praktickej časti si naši žiaci overili získané vedomosti v dopravnej situácii. Jazdou na bicykloch a motokárach si vyskúšali dodržiavanie pravidiel cestnej premávky. Potrápili ich semafory, dopravné značky, ale aj prechody pre chodcov. Slnečný deň prispel k výbornej atmosfére.

Ľubica Karliková