Piatok, 12 September 2014 19:50

Deň gramotnosti

Dňa  8.9.2014 sme si na našej škole pripomenuli  Medzinárodný deň gramotnosti.
Tento sviatok zaviedla OSN pre výchovu , vedu a kultúru (UNESCO). Podnetom pre jeho  vznik bol prvý svetový kongres o boji proti analfabetizmu, ktorý sa konal v roku 1965 v Teheráne.
Gramotnosť je jedným zo základných predpokladov  inteligencie národa.

Deň gramotnosti v ZŠsMŠ Krajné  Deň gramotnosti v ZŠsMŠ Krajné

V našej škole sme si taktiež pripomenuli, aké je dôležité pre nás v dnešnej dobe čítanie, písanie, počítanie.  Žiaci všetkých tried riešili počas Dňa gramotnosti rôzne zaujímavé úlohy. Vyskúšali si svoje schopnosti  z čitateľskej, jazykovej,  matematickej, finančnej či počítačovej  gramotnosti.

Deň gramotnosti v ZŠsMŠ Krajné  Deň gramotnosti v ZŠsMŠ Krajné

Aj najmenší žiaci, prváčikovia, i keď sú v škole ešte len pár dní, dokázali, že sa vedia popasovať s písmenkami a číslami a vedia počúvať a porozumieť .
Najstarším žiakom na besede pod názvom „Cena vzdelania“ pán Miroslav Knap porozprával o financovaní štúdia na školách.

Deň gramotnosti v ZŠsMŠ Krajné  Deň gramotnosti v ZŠsMŠ Krajné

Dúfam, že sa našim žiakom páčili aktivity, ktoré pre nich pripravili učitelia a pochopili, že vzdelávať sa je nielen ťažká práca , ale aj zábava.
Obsah a aktivity projektu si môžete pozrieť  na webovej stránke školy v časti „ Projekty“.

Jana Domiňáková