mod_vvisit_counterVčera1994
mod_vvisit_counterTento mesiac21951
Utorok, 04 November 2014 19:54

Pri vstupe na výstavu sme si odložili batožinu i oblečenie a dostali sme špeciálne prístroje- sprievodcov, z ktorých sa po stlačení určitého čísla ozval výklad k exponátu označenému rovnakým číslom. Každý mohol ísť svojím vlastným tempom. Výstava zaberala viacero veľkých miestností. Nachádzalo sa tam veľa obrovských a krásnych exponátov, navštívili sme aj mini kino. Dozvedeli sme sa mnoho o objavení Tutanchamónovej  hrobky a pokladoch v nej i o samotnom faraónovi.

Výstava Tutanchamon v Bratislave  Výstava Tutanchamon v Bratislave

Výstava Tutanchamon v Bratislave Výstava Tutanchamon v Bratislave

Výstava bola taká rozsiahla, že za dve hodiny, čo sme tam strávili, sme si ani nestihli vypočuť celý výklad a prezrieť všetky exponáty. Na záver sme si mohli zakúpiť aj suveníry.
Neskôr sme sa presunuli k Auparku, kde sme mali na hodinu a pol rozchod a rozbehli sme sa po obchodoch.
Napokon sme prešli cez Sad Janka Kráľa k mostu SNP, po ktorom sme prešli na druhú stranu, pričom sme obdivovali mohutný Dunaj. Na kopci sme videli Bratislavský hrad, neskôr Dóm svätého Martina, Slovenské Národné Divadlo, prešli sme aj cez Hviezdoslavovo námestie, kde sme sa zabavili kŕmením holubov a vrátili sme sa cez most, neďaleko ktorého nás už čakal autobus, aby nás zaviezol domov.
Bol to skvelý, zaujímavý a poučný výlet, z ktorého sme si iste všetci odniesli mnoho poznatkov a pekných zážitkov a bol príjemným spestrením nášho vyučovania.

Katka Oružinská, 8.ročník