Štvrtok, 25 Jún 2015 20:11

Návšteva ilustrátorky detského časopisu Vrabček a tvorivé dielne

11. 6. Bolo to vo štvrtok. Prvákov a tretiakov navštívila akademická maliarka pani Marta Potfajová. Učí na strednej umeleckej škole. Popri tom kreslí do detského časopisu Vrabček. Vlastne, ilustruje, teda je ilustrátorka. A naše deti tento časopis odoberajú.

Návšteva akademickej maliarky Marty Potfajovej  Návšteva akademickej maliarky Marty Potfajovej

Pani maliarka si sadla s deťmi do kruhu. Porozprávala im, čo to je ilustrácia a ako vzniká. Zaberie to dosť práce. Nestačí len krásne kresliť. Do obrázkov sa vkladajú aj texty. Ale skúsený ilustrátor už vie, ako na to. Deti počúvali a mali aj otázky. Videli originály titulných strán Vrabčekov. A veľmi sa im páčili. Boli naozaj nádherné. Krásne farebné a veselé. Potom si posadali do lavíc a tvorili.

Každý dostal veľký výkres s predtlačenými básničkami. Deti maľovali, vystrihovali, kreslili a lepili. A výsledok? Prekrásne práce, ktoré si môžete pozrieť v našej škole. Máme ich vystavené pred zborovňou a druháckou triedou.

A akademickej maliarke pani Marte Potfajovej veľmi ĎAKUJEME za krásne strávený čas.

Michaela Knapová

Viac fotografií z tvorivých dielní v Galérii školských podujatí...