Streda, 23 September 2015 15:31

DEŇ  GRAMOTNOSTI – DEŇ V ROZPRÁVKE

Dňa  8. septembra 2015 počas Dňa gramotnosti sa naše najmenšie deti ocitli v rozprávke. Prváčikovia prekonávali s Lienkou Školienkou všetky nástrahy, ktoré na nich čakajú v škole. Naučili a osvojili si školské pravidlá, s pani učiteľkou si nakreslili Lienku Školienku.

Deň gramotnosti-deň v rozprávke Deň gramotnosti-deň v rozprávke

Druháci, tretiaci a štvrtáci sa hrali so známymi rozprávkami. Skladali  texty rozprávok, hádali hádanky, rozprávali si obsah známych rozprávok, poznávali známych hrdinov , počítali úlohy ukryté v rozprávkach, vyfarbovali a zhotovovali leporelá, ktoré sa naozaj vydarili.

Deň gramotnosti-deň v rozprávke Deň gramotnosti-deň v rozprávke

Počas dňa boli deti rozdelené do skupín a každá skupina mala možnosť ukázať, akým spôsobom sa dokáže popasovať s rozprávkovými úlohami. Dnešné deti veľmi málo čítajú, o  čom sa pani učiteľky presviedčajú každý deň na vyučovaní. Známe rozprávky a postavičky z kníh už upadajú do zabudnutia. Práve tento deň mal deťom ukázať, že v knihách je ukrytá nielen múdrosť, ale aj zábava.

PaedDr. Ľubica Karliková