Sobota, 09 Apríl 2016 08:05

Najbohatšie ekosystémy planéty Zem

Naša škola je zapojená do projektu Green life - Najbohatšie ekosystémy planéty Zem. Ide o aktivitu zameranú na ochranu prírody a životného prostredia.  Medzi deti našej školy zavítali dňa 31. 3. 2016 predstavitelia tohto projektu. Hlavným zámerom ochranárov bolo žiakom jednotlivých ročníkov prostredníctvom krátkej prednášky, videí, diskusie a súťaží  priblížiť život zvierat vo voľnej prírode. Taktiež upozorniť na problémy s odpadmi  v prírode, poukázať na neustále ničenie pralesov a následný úhyn vzácnych zvierat  v dôsledku ničenia ich prirodzeného prostredia. Prednáška pre deti materskej školy a žiakov nižších ročníkov bola zameraná na priblíženie života zvierat pod morskou hladinou. Zaujímavým a veku primeraným spôsobom rozprávali o význame vody pre všetky živé tvory. Dúfam, že pre všetkých   zúčastnených bola prednáška prínosom a deti odchádzali s pocitom, že môžu svojím správaním a konaním taktiež  prispieť k ochrane prírody.

Pohyblivé obrázky na tejto stránke sú vytvorené pomocou  Magic Scroll

V. Vydarená