Piatok, 16 September 2016 14:36

Lars Saabye Christensen
Herman

L.S. Christensen: Herman

Táto kniha sa mi páčila, bola o malom chlapcovi, ktorému sa život zmenil v okamihu. Herman chodil do školy ako každé dieťa. Vodieval ho otec. Synovi sľúbil, že keď vyrastie, zoberie ho na žeriav, pretože pracoval ako žeriavnik. V škole sa Hermanovi veľmi páčilo jedno dievča menom Ruby. Keď na jej vlasy zasvietilo slnko, pripomínali mu žiarivé plamene. No ale vtedy ešte netušil , čo ho čaká. Jedného dňa išiel ku kaderníkovi a tomu sa niečo nepozdávalo , zavolal teda jeho mamu .Po nejakom čase ráno našiel na vankúši chumáč vlasov. Zakaždým si ich odložil do zásuvky. Zdôveril sa s tým iba svojmu starému otcovi , ktorý bol pripútaný na lôžko. Potom išiel s mamou k doktorovi a ten mu povedal , že má chorobu, kvôli tomu mu vypadávajú vlasy.

Magdaléna Knapová

backNaspäť