Streda, 21 September 2016 19:11

Manuela Martini
Mrazivé leto

M.Martini: Mrazivé leto

Dievča menom Lyra jedného dňa pozorovalo brúsiča nožníc spoza okna svojej izby. Niečo sa jej nezdalo. Potom, čo jej kamaráti povedali ,že zmizla Pia, zostala v rozpakoch. S kamarátkou Beou, Patrickom a Oliverom chceli usvedčiť brúsiča, že uniesol Piu. No nepodarilo sa im to, ich plán im nevyšiel. Lyra chcela rozlúštiť ešte jedno tajomstvo o svojej mŕtvej sestre Viole. Rodičia jej povedali , že mala autonehodu. Lyra sa hrabala v maminej skrini a našla tam Violin zápisník. Čítala ho, ale zápisky sa končili výletom Violy a chlapca menom J. na stanovačku. Išla do zrúcaniny, pretože zistila , že tam býva brúsič . Našla tam oltár s fotkou Pie a náhrdelník. Lyra zistila, že Leander Violu poznal , dokonca dosť dobre, pretože jej povedal , že videl Violu nažive, a že býva za jedným malým mestečkom. Lyra sa tam teda vybrala aj s Leandrom. Nájde Lyra Violu? A kto má prsty v Piinom zmiznutí? Odpovede nájdete po prečítaní tejto knihy.

Magdaléna Knapová

backNaspäť