Utorok, 27 September 2016 20:39

Francine Riversová
Ámos

Francine Riversová: Ámos

Kniha Ámos sa odohráva v Judsku, asi 200 rokov po vláde kráľa Šalamúna. Ámos je pastier z Tékoje, ktorému sa jedného dňa zjavil Hospodin, dal mu videnia o tom, ako zničí Judsko a okolité národy, pretože Ho prestali poslúchať. Povolá ho, aby šiel prorokovať do Bét-elu v Izraeli. Ámos najprv nechcel, ale vedel, že v bezpečí bude jedine, ak poslúchne Boha. Ámos prežil v Bét-eli dlhú dobu, no nikto mu neveril.
Zanedlho po Ámosovej smrti sa začali proroctvá plniť a všetky do jedného sa vyplnili.
Kniha sa mi veľmi páčila, pretože verím, že všetko sa to stalo.
Ak chcete vedieť viac než len to, čo sa v tejto knihe píše, odporúčam prečítať si Bibliu.

Lívia Knapová

backNaspäť