Streda, 28 September 2016 18:17

Miloš Zapletal
Cvoci

Miloš Zapletal: Cvoci

Kniha Cvoci je voľné pokračovanie kníh Sedmička a Ostrov přátelství. Hlavní hrdinovia sú zo 7. oddielu vodných skautov v Pardubiciach, no zo všetkých dvadsiatich ôsmich chlapcov vystupujú iba šiesti členovia ich slávneho R-klubu, Klubu recesistov. V jeden deň na ich schôdzke im kamarát povedal, že sa dá dostať na Slovensko po vode. Okamžite im bolo jasné, že je to nezmysel, tak sa stavili o 100 Kč, že sa to nedá. Ale nikomu nenapadlo, že je práve tuhá zima a sneh. Stávku prehrali, ale dohodli sa, že cez prázdniny skúsia na bežkách prejsť. V piatok, 30. januára, sa začala ich veľká výprava cez devätoro hôr z Čiech na Slovensko. Podarí sa im to? Nezasype ich lavína? Nestratia sa?

Odpovede na otázky nájdete v knihe. Kniha sa mi veľmi páčila, lebo je písaná na základe skutočných zážitkov 17-ročného chlapca Jiřího s oddielovou prezývkou Jonáš.

Lívia Knapová

backNaspäť