Štvrtok, 29 September 2016 19:53

Amanda Hockingová
Prímerie

Amanda Hockingová: Prímerie

Prímerie je druhá časť knihy Dedička. Je o 17-ročnej Wendy Everlyovej, ktorá sa narodila ako Trylka, ale vyrastala v hosťovskej rodine. Keď ju Vitrovia uniesli, zistila, že ich krutý vládca je jej otec. Vitrovia sú druh Trylov, ale sú viac agresívni a bojoví. Vitrovia s Trylmi viedli odjakživa boje a nikto nevie prečo. Potom, ako Wendy vyslobodili, jej matka Elora zoslabla a umierala. Wendy sa musela učiť ovládať svoje schopnosti a  históriu Trylov. A potom sa dozvedela, že sa musí vydať za Toveho Kronera. Keby sa Wendy nestala kráľovnou, Tove by nastúpil namiesto nej. No ich matky Elora a Aurora sa dohodli, že sa musia vziať. Ale Wendy milovala iba Finna. Svojho strážcu a stopára. Tento príbeh je napínavý a čitateľ ho nedokáže prestať čítať.

Klára Gablechová

backNaspäť