Piatok, 30 September 2016 08:13

Kiersten Whiteová
Zlodejka duší

Kiersten Whitheová: Zlodejka duší

Kniha je o 16-ročnej Evelyn (Evie),ktorá od svojich ôsmich rokov žije a pracuje v spoločnosti MAKNAB (Medzinárodná agentúra na kontrolovanie nadprirodzených bytostí). Na starosti to tam má Raquel. Je tam aj Reth, ktorý je víla. Evie s ním chodila, ale rozišli sa, pretože videla, že niekoho zabil. Má tam aj najlepšiu kamarátku Lish, ktorá je morská panna. V jeden deň sa tam vlámal jeden chlapec, ktorý sa volal Lend. Uväznili ho do cely, pretože nechcel povedať, prečo tam prišiel. Ale nakoniec povedal Evie, že ho tam poslala Banshee. Vraj tam nájde odpovede na svoje otázky. No jedného dňa tam prišla Vivian. Vivian bola sestra Evie. Vivian v stredisku pozabíjala skoro všetkých nadprirodzených. Tak Lend a Evie spolu utiekli k Lendovi  domov. Táto kniha je vhodná pre „násťročných“ a veľmi dobre sa číta.

Klára Gablechová

backNaspäť