Piatok, 30 September 2016 09:11

Kiersten White
Raz a navždy

Kiersten Whiteová: Raz a navždy

Kniha Raz a navždy je pokračovanie trilógie Zlodejka duší a Nikto nie je bez viny. Do MAKNAB-u  prišla nová riaditeľka Anne–Laurie LeFevre. Chcela nahovoriť Evie,  aby znovu spolupracovala s MAKNAB–om. Potajomky túto prácu prijala, ale bála sa, že sa to dozvie Lend a David. Na misie chodila s Jackom. Jack bol človek, ale vedel otvárať brány do Ríše víl. No v jeden deň Temná kráľovná uniesla Lenda na dvor Unseelie. Evie ho musela zachrániť. Pomáhal jej aj Reth. Keď prišla na dvor Unseelie, čakala ju tam kráľovná aj s ostatnými vílami. Vtedy nastal Evienin čas. Zabodla nôž kráľovnej do krku. Zachránili Lenda od zlej kráľovnej. No bol tu ešte jeden problém. Keď bola Evie s Lendom v jednej miestnosti,  Lend ihneď padol na zem a odpadol. Tak to museli nejako vyriešiť. Zachránili aj Vivian z MAKNAB –u. Potom sa prebrala z kómy. A mala ešte jednu úlohu. Musela otvoriť bránu, aby sa nadprirodzení  dostali späť domov, pretože nepatrili na Zem.

Klára Gablechová

backNaspäť