Piatok, 13 Január 2017 14:08

James Dashner:
Labyrint - Zhorenisko

James Dashner: Zhorenisko

Thomasa s Flekármi, ktorí prežili, zachránila nejaká organizácia, ktorá je vraj proti CHAOS-u. No keď boli vo svojej izbe, napadli ich nejakí pomätenci. Keď sa dostali do spoločnej miestnosti, našli zo stropu visiace mŕtvoly. Boli to ich záchrancovia. Najprv si mysleli, že to urobili tí pomätenci. Thomas si spomenul na Teresu. Chcel ju nájsť. Uvidel druhú izbu a pri nej bola tabuľka s Teresiným menom. No keď vošli dnu, bol tam chlapec menom Aris. Aris povedal, že ho len pred niekoľkými hodinami dali do tej izby. Thomas mu ale neveril. No povedal si, že to vyriešia, až keď sa vyspí. Keď sa Thomas zobudil v spoločnej miestnosti, bolo tam jedlo, ale aj nejaký muž za priehľadným sklom. Volali ho Potkan. Potkan im povedal, že toto je druhá skúška. Skúška Zhoreniskom. Musia prejsť 160 km na sever a nájdu tam útočisko. Ak tam prídu do 2 týždňov, dostanú liek proti erupcii. Podarí sa im prejsť trasu? Dajú im naozaj ten liek? Nájdu Teresu? To všetko sa dozvieš v tejto knihe.

Klára Gablechová

backNaspäť