Piatok, 13 Január 2017 14:48

James Dashner:
Labyrint - Smrteľná liečba

James Dashner: Smrteľná liečba

Toto je posledná kniha z trilógie Labyrint. Thomas sa ocitol v izbe, ktorá je celá biela. Má tam iba starý stôl so stoličkou. Asi po štyroch týždňoch sa v izbe ukázal za priehľadným sklom Janson - Potkan. Janson mu povedal, že skúšky zvládli. No Thomasa zaujímalo, prečo ho držali štyri týždne v tej bielej miestnosti. Janson povedal, že je imúnny. Takže nikdy nedostane erupciu. Kým Thomas stihol niečo povedať, Janson povedal, že ho pustia a môže pomáhať CHAOS-u, aby vynašli liek. Tak ho Janson zaviedol do kúpeľne, aby sa osprchoval a obliekol si čisté oblečenie. Potom ho zaviedol k ostatným Flekárom  a dievčatám zo skupiny B. Ale nikde nemohol nájsť Brendu. Brenda bolo dievča, ktoré Thomas spoznal na Zhorenisku a zachránilo sa tiež. Janson im potom povedal, že kto chce, môže si dať vrátiť svoje spomienky. Ale Thomas nechcel. Keď ich Janson rozdeľoval, s Thomasom zostali Minho a Newt. Keď vošli do poslednej miestnosti, bola tam Brenda. Rozbehla sa k nemu a povedala mu, aby veril iba jej a doktorke Paigeovej. Thomasovi sa to meno zdalo známe. A nevedel, či môže Brende ešte veriť. Táto kniha sa mi veľmi páči, lebo má napínavý príbeh a je zaujímavá.

Klára Gablechová

backNaspäť