Utorok, 09 Január 2018 09:26

Tillie Coleová:
Tisíc chlapčenských bozkov

Tillie Coleová: Tisíc chlapčenských bozkov

Kniha je o Runeovi, ktorý sa z Nórska presťahoval do Ameriky a tam sa zoznámil so svojou rovesníčkou Poppy. Trávili spolu všetok voľný čas a užívali si spoločné chvíle. Rune a Poppy  po dlhšom čase začali spolu chodiť. Poppy babka darovala  zaváraninový pohár plný papierových srdiečok, kde si mala napísať o tisíc najkrajších bozkoch, ktoré počas svojho života dostane. Rune bol chlapec, ktorý jej sľúbil, že pohár naplní jeho bozkami, ktoré si Poppy bude navždy pamatäť. Jedného dňa však Rune musel odísť späť do svojej rodnej krajiny – Nórska kvôli otcovej práci. S Poppy si sľúbili, že si budú každý deň volávať, aby boli spolu v kontakte. Ona sa však po kratšej dobe neozývala, neodpisovala na jeho správy ani nezdvíhala telefón. Keď sa stretli na školskej chodbe v deň, kedy sa Rune vrátil z Nórska, obaja sa robili, že sa nepoznajú. Trápilo ich to, ale ani jeden z nich to nedal najavo. Neskôr sa jej Rune prihovoril. Chcel vedieť, prečo mu neodpisovala na správy ani nezdvíhala. Najskôr mu to chcela zatajiť, no neskôr sa priznala. Celý čas, keď mu neodpisovala, bola v nemocnici alebo na liečení, pretože bola chorá a zostávalo jej už len pár týždňov. Chcete vedieť, ako dopadol vzťah Rune a Poppy? Prečítajte si túto napínavú, no smutnú knihu o láske dvoch mladých ľudí.

Vanesa Vaváková,9.ročník

backNaspäť