Utorok, 11 September 2018 21:25

Návšteva dopravného ihriska

Žiaci primárneho vzdelávania navštívili v pondelok 10. septembra 2018 dopravné ihrisko vo Vrbovom. Všetky deti sa tešili na pekný deň strávený v spoločnosti pracovníkov autoškoly. Deň na dopravnom ihrisku bol rozdelený na dve časti.

V teoretickej časti sa najmenšie deti dozvedeli ako sa majú správať na chodníku, na ceste, po ktorej strane majú chodiť chodci, ale aj cyklisti. Osvojili si dopravné značky. Starší žiaci si zopakovali najdôležitejšie dopravné značky a spolu s pracovníkmi autoškoly riešili zložitejšie dopravné situácie.

Praktická časť bola pre deti zaujímavejšia. Tešili sa na bicykle a motokáry. Nebola to však jednoduchá jazda, pretože malí účastníci cestnej premávky museli dodržiavať základné pravidlá a dopravné značky, ktoré si osvojili. Mnohí však nevedeli uplatniť vedomosti z teoretickej časti do praktickej.

Značka „ STOP, “ dala zabrať viacerým deťom, tak ako po iné roky. Slniečko, ktoré svietilo počas celého dňa nás hladkalo svojimi lúčmi a my sme si užívali krásny deň.

Návšteva dopravného ihriska - žiaci primárneho vzdelávania Návšteva dopravného ihriska - žiaci primárneho vzdelávania Návšteva dopravného ihriska - žiaci primárneho vzdelávania

Ľubica Karliková

Aktualizované: Utorok, 11 September 2018 21:50