mod_vvisit_counterVčera1994
Štvrtok, 28 Apríl 2016 19:13

Zázraky chémie a fyziky

Aj Vám sa niektoré kapitoly z fyziky zdali na ZŠ ťažko pochopiteľné?

Mnohým školákom tiež. V apríli sme sa zúčastnili v školskej telocvični putovnej výstavy s názvom „Spoznávaj vedu“. Sprievodcovia svetom vedy nám predviedli, že sa aj učivo týchto predmetov dá naučiť nenásilne a s humorom.

Zázraky fyziky a chémie Zázraky fyziky a chémie

Dostali sme odpovede na mnohé otázky. Ako je možné, že spolužiačke horí ruka a ona oheň necíti. Ako sa dá zvukom zhasnúť sviečka, ako ozvučiť slamku na pitie a pískať na nej. Pochopiť čo je trenie a pretrhnúť silný špagát jedným správnym trhnutím, na pokuse s čajovým vrecúškom sme si overili to, čo sme už síce vedeli – že teplý vzduch stúpa hore. Akým kúzlom sa dá na seba postaviť 7 klincov. Videli sme, ako plechovka od piva stojí naklonená na hrane a nespadne. Neuveriteľné bolo, že cez nafúkaný balón sa dá prepichnúť špajľa a on nepraskne, čo spraví zmiešanie sódy bikarbóny a octu s plastovou rukavicou. A ešte iné pokusy zaujali veľkých i malých školákov.

Zázraky fyziky a chémie Zázraky fyziky a chémie

Presvedčili sme sa, že kúzla a zázraky sa dajú vysvetliť.

Mgr. Jarmila Kozárová