Pondelok, 17 Október 2016 11:26

Vlastivedný výlet do Hlohovca

Dňa 30. 09. 2016 sa žiaci 3. a 4. ročníka zúčastnili vlastivedného výletu v Hlohovci.

Ráno nás pán šofér Kolárik čakal pred školou, nastúpili sme a o 7,30 hod. sme vyrazili na cestu. O hodinku sme boli v Hlohovci, kde sme ako prvé v poradí navštívili planetárium. Tu nás usadili do kresiel, zhasli svetlá a začala sa naša cesta hviezdnou oblohou, na ktorej sme našli Veľký i Malý voz, Severku, Veľkú medvedicu a iné súhvezdia. Na záver deťom premietol film o Slnku, našej Zemi aj o ostatných planétach.

Vlastivedný výlet v Hlohovci Vlastivedný výlet v Hlohovci

Po návšteve planetária sme sa presunuli do Vlastivedného múzea, ktoré sídli v objekte kláštora františkánov. Pani sprievodkyňa nám poukazovala a vysvetlila ako kedysi ľudia žili, ako sa obliekali, aké náradie používali pri práci na poliach i pri varení v kuchyni. Pozreli sme si historický nábytok, porcelán, kameninu a sklo v ľudovom prostredí. Pani sprievodkyňa nás zaviedla aj do reprezentatívnej časti, ktorá sa nazýva refektár, kde sa pravidelne konajú kultúrne a spoločenské podujatia, dokonca aj svadby. No deťom sa najviac páčila miestnosť so zvieratami, kde si mohli všetci pozrieť veľké množstvo stavovcov aj bezstavovcov z okolia Hlohovca.

Vlastivedný výlet v Hlohovci Vlastivedný výlet v Hlohovci

Na záver sme si pozreli pravekú miestnosť, kde deti najviac zaujali v piesku poukladané ľudské pozostatky. Návštevu múzea sme ukončili kúpou suvenírov a vybrali sme sa na cestu späť do Krajného.

Náš príjemne strávený slnečný deň sme zakončili výborným obedom, s ktorým na nás čakali naše pani kuchárky.

Mgr. Danka Pagáčová

Aktualizované: Pondelok, 17 Október 2016 11:47