Štvrtok, 01 December 2016 17:31

Logo iBobor Nie je BOBOR ako BOBOR Logo iBobor

BOBOR je najväčší európsky hlodavec. Na Slovensku je to zákonom chránený druh živočícha. iBOBOR je informatická on-line súťaž, ktorá vznikla v roku 2004 v Litve a postupne sa rozšírila do 38 krajín. Jej hlavným cieľom je podporiť záujem žiakov o informačné a komunikačné technológie, ako i rozvíjať schopnosť kreatívnejšieho používania moderných technológií pri učení sa. Symbolom súťaže sa stal usilovný, inteligentný a čulý bobor.

Do jubilejného 10. ročníka celoslovenského iBOBRA sa zapojilo 65 žiakov našej školy v dvoch kategóriách: BOBRÍK (3. a 4. ročník ZŠ) a BENJAMÍN (5. až 7. ročník ZŠ).

Úspešnými riešiteľmi v kategórii Bobrík z našej školy boli:
Juraj Oružinský (3. ročník), Martin Sadloň (3), Alexander Kmeť (3), Samuel Halaš (3)
Matúš Konečný (4) a Tobias Šagát (3)
V tejto kategórii súťažilo na Slovensku 15 486 súťažiacich, úspešných riešiteľov bolo 3 661.

Úspešnými riešiteľmi v kategórii Benjamín boli:
Martina Batková (7), Svetlana Oružinská (5), Nikoleta Vajkúnyová (6)
Dominik Vydarený (7) a Adela Babincová (5)
Tu súťažilo celkom 20 615 súťažiacich, úspešných bolo 4 788 žiakov.

Z vyššie menovaných žiakov treba osobitne vyzdvihnúť Juraja Oružinského a Martina Sadloňa, ktorí vo svojej kategórii dosiahli percentil 97, čo znamená, že 97 % žiakov v ich kategórii dosiahlo horší výsledok ako oni.

Vynikajúce – blahoželáme!

Mgr. Libuša Horváthová