mod_vvisit_counterVšetky2662022
Utorok, 14 Február 2017 07:36

Súťaž Expert

Logo Expert

EXPERT geniality show je celoslovenská súťaž pre žiakov základných a stredných škôl. Súťaž spočíva vo vypracovaní testu z dvoch súťažných tém, ktoré si každý súťažiaci ľubovoľne zvolí spomedzi týchto ponúknutých tém:

znacka Dejiny, udalosti, umenie
znacka Svetobežník
znacka Mozgolamy
znacka Do you speak English?
znacka Tajomstvá prírody
znacka Góly, body, sekundy

Súťažiaci nemusí svoj výber tém vopred oznámiť. Môže sa rozhodnúť až vo chvíli, keď dostane test a uvidí súťažné otázky. Bodová hodnota jednotlivých otázok nie je vopred daná. Stanoví sa až dodatočne (v rozmedzí 2,0 – 6,0 bodu), a to tak, aby platilo: čím menej súťažiacich odpovedalo na otázku správne, tým je jej hodnota vyššia.

Jubilejný desiaty ročník súťaže EXPERT sa uskutočnil 1. decembra 2016. Na našej škole sa našlo 10 odvážlivcov, ktorí boli ochotní porovnať svoje vedomosti s rovesníkmi z iných slovenských škôl.

Štyrom našim žiakom sa podarilo získať titul "EXPERT na danú tému", pretože sa umiestnili vo svojej kategórii  v niektorej téme v prvej štvrtine rebríčka:

Jakub Hladík (8. ročník) – Expert na tému Svetobežník – 57. miesto (zo 479 žiakov)
Beáta Boskovičová (8) – Expert na tému Tajomstvá prírody – 62. miesto (519)
Marek Konečný (8) – Expert na tému Tajomstvá prírody – 75. miesto (519)
Lukáš Višňovský (8) - Expert na tému Tajomstvá prírody – 103. miesto (519)

Naši Experti

Gratulujeme!