mod_vvisit_counterDnes1916
mod_vvisit_counterTento mesiac20232
Utorok, 04 Apríl 2017 11:36

Olympiáda v nemeckom jazyku

„Koľko rečí vieš, toľkokrát si človekom.“

V dnešnej dobe je veľmi dôležitý v medzinárodnom styku anglický jazyk. Aj u nás v škole sa tento jazyk stal prvým jazykom pre všetkých žiakov. V našom okolí je ale potrebný aj nemecký jazyk, nielen preto, že nemecky hovoriace krajiny sú neďaleko, ale i veľa nemeckých spoločností sa nachádza v našom regióne.
Preto nás teší, že hoci prvým cudzím jazykom pre našich žiakov je anglický jazyk, našlo sa 8 záujemcov o účasť na Olympiáde v nemeckom jazyku. Porovnali si svoje schopnosti v písomnej časti a 4 najlepší postúpili do ústnej časti, kde rozprávali na konverzačnú tému a opisovali obrázok. Svoje jazykové schopnosti a zručnosti si tak nielen preverili, ale aj zdokonalili, získali skúsenosti, ktoré budú pre nich užitočné na strednej škole aj v dospeláckom živote, kde budú s veľkou pravdepodobnosťou nemecký jazyk používať.

Olympiáda v nemecko jazyku Olympiáda v nemecko jazyku Olympiáda v nemecko jazyku

Najúspešnejší súťažiaci, ktorí sa umiestnili na medailových pozíciách, získali aj hodnotné ceny. Najmä deviataci ukázali, že sa už tento jazyk učia dlhšie, ostatní sa určite pripravia a zabojujú o víťazstvo v budúcom ročníku.

Konečné poradie Olympiády v nemeckom jazyku v školskom roku 2016/2017 je nasledovné:
1. miesto: Mária Medňanská   – 9. ročník
2. miesto: Michaela Naďová   –  9. ročník