Utorok, 12 September 2017 18:38

Návšteva dopravného ihriska

September je nielen školským mesiacom, ale pomaly s ním prichádza  aj pestrofarebná jeseň. Každoročne  v jesennom období  žiaci primárneho vzdelávania navštevujú dopravné ihrisko. Dňa 11. septembra 2017 sa opäť naši najmenší ocitli vo Vrbovom. Asfaltové ihrisko plné motokár a bicyklov rozžiarilo očká  všetkým našim deťom.

Na dopravnom ihrisku vo Vrbovom Na dopravnom ihrisku vo Vrbovom

Návšteva dopravného ihriska pozostávala z dvoch častí, z teoretickej a praktickej.
Teoreticky sa deti najprv vžili do úlohy účastníkov cestnej premávky ( cyklisti, chodci), oboznámili sa s rôznymi dopravnými situáciami, osvojili si dopravné značky. Následne využili svoje vedomosti a zručnosti i prakticky. Vyskúšali si jazdu na bicykloch a motokárach podľa dopravných pravidiel. Praktická časť bola zaujímavejšia. Bicykle, motokáry ožili v rukách malých vodičov.

Na dopravnom ihrisku vo Vrbovom Na dopravnom ihrisku vo Vrbovom

Tak ako každý rok , tak aj teraz naši najmenší  nevedeli uplatniť vedomosti z teoretickej časti do praktickej.  Značka „ STOP, “ dala zabrať viacerým deťom.

Na dopravnom ihrisku vo Vrbovom Na dopravnom ihrisku vo Vrbovom

Veľmi poučné, zábavné dopoludnie sa veľmi rýchlo skončilo a my sme sa museli rozlúčiť s našimi inštruktormi. Čakala nás škola. Do školy sme sa vrátili s novými zážitkami.

Ľubica Karliková

Aktualizované: Utorok, 12 September 2017 18:58