mod_vvisit_counterTento mesiac19336
Streda, 09 Jún 2010 18:51

Návšteva prezidentského paláca

V piatok 4.6.2010 smerovali naše kroky do Bratislavy. Pod vedením p. uč. Zemanovej, Boorovej a Tomkovej sa 41 žiakov z našej školy zúčastnilo „Dňa otvorených dverí v prezidentskom paláci“.

Prezreli sme si nádherné priestory, kde vládne hlava štátu. Zaujala nás prehliadka hradnej stráže na nádvorí paláca i ukážka historického boja. Po vystúpení krásnych mažoretiek začala autogramiáda pána prezidenta s manželkou a známych športových osobností. Ulovili sme napríklad podpisy Michala Martikána, či hokejových reprezentantov Zagrapana, Tatára, Pánika...

prezident_palac prezident_palac

Viacerí žiaci po prvýkrát videli ako pracuje osobná ochranka, či ako funguje osobný bezpečnostný skener.

prezident_palac

V popoludňajších hodinách sme sa presunuli do záhrady paláca, kde nás privítali svojím programom mnohí známi aj menej známi umelci - Majster N, Eva Máziková, folklórne súbory z rôznych kútov Slovenska a ďalší/.

Vrátili sme sa spokojní, plní nových a príjemných zážitkov. Tohto výletu sa zúčastnili vybraní žiaci našej školy, ktorí reprezentovali školu v rôznych súťažiach a iných aktivitách.

Článok napísala: Oľga Zemanová