Indiánsky kmeň Uči-Uča a náčelník Veľký Medveď zo ZŠ s MŠ v Krajnom zvolali dňa 11.júna 2011 od 9,00 hod. všetky deti a ich rodičov pri príležitosti Dňa detí 2011 do indiánskej osady, ktorá vyrástla z večera na ráno v blízkosti futbalového ihriska Šporového areálu v Krajnom. Na krátkej ceste vedúcej lesným porastom boli pre deti prichystané rozmanité indianske súťaže, ukážky zo života indiánov, mohli si vyskúšať svoju zručnosť v streľbe z luku, poznávanie indiánskych bylín, hod kopiou na cieľ, spoznávanie stôp divých zvierat. Pri splnení všetkých disciplín boli pre deti nachystané sladké odmeny a pre každého, kto trasu úspešne absolvoval účastnícky diplom a zub veľkého náčelníka.

Deň detí 2011 Deň detí 2011 Deň detí 2011

Poobede nasledovali ďalšie súťažné aktivity pre deti: jazda na indiánskych koníkoch, ochutnávka pripravených indiánskych špecialít a nápojov, ukoristenie indiánskych pokladov, jazda zručnosti na bicykli, gorodky, streľba futbalovou loptou na cieľ, kopanie futbalových penált. Do indiánskej osady zavítal na autogramiádu aj prvý slovenský kozmonaut plk. Ing. Ivan Bella, s ktorým sa mohli deti a ich rodičia odfotografovať.

Deň detí 2011 Deň detí 2011 Deň detí 2011

Záver slnečného dňa, ktorý bol celý venovaný deťom patril tradičnému futbalovému zápoleniu žiakov školy proti mužstvu rodičov, ktorý sa skončil nerozhodným skóre 4:4. Úspešne zorganizovaný Deň detí v Krajnom zakončila diskotéka pod taktovkou DJ-ov Mohameda a Šamponika.

Deň detí 2011 Deň detí 2011 Deň detí 2011

Viac o atmosfére tohtoročných osláv Dňa detí si môžete pozrieť v školskej fotogalérii.