Streda, 11 Marec 2015 18:36

Lyžiarsky výcvik 2015

Skončili sa jarné prázdniny a niektorí žiaci si ich ešte o týždeň predĺžili. V nedeľu 22.2.2015 sme sa rozlúčili s rodičmi a nastúpili do moderného autobusu, ktorým sme sa doviezli do Oščadnice a lyžiarsky výcvik sa mohol začať.

Ubytovali sme sa v prekrásnom penzióne Gájuz. Ešte v ten deň sme vyrazili na svah, aby sme predviedli, ako nám ide lyžovanie. Rozdelení sme boli do troch skupín. V tretej skupine, pod vedením pána riaditeľa Medveďa, lyžovali začiatočníci.

Lyžiarsky 2015  Lyžiarsky 2015

V druhej skupine, pod vedením pani učiteľky Sasákovej, boli pokročilí lyžiari a v prvej skupine, pod vedením pani zástupkyne Domiňákovej, boli výborní lyžiari. Všetci sme sa na lyžovanie tešili a počas celého lyžiarskeho panovala dobrá nálada. Ani počasie nám nepokazilo radosť z lyžovania, hoci trocha pršalo. Všetci sme sa zdokonaľovali v lyžovaní a robili veľké pokroky. Niektorí skúsenejší žiaci si mohli jeden deň vyskúšať prácu inštruktorov a pomohli pánovi riaditeľovi s mladšími lyžiarmi, ktorí neboli natoľko skúsení, aby lyžovali na veľkom svahu. Vo večerných hodinách sme mávali program, ktorý sme si tvorili sami a zabávali sme sa navzájom.

Lyžiarsky 2015   Lyžiarsky 2015

Nechýbali ani diskotéky a plávanie v bazéne. Veľmi sa nám páčilo večerné lyžovanie spojené s karnevalom a rozlúčkou so svahom. Celý týždeň rýchlo ubehol a my sme sa museli pobaliť a vrátiť sa domov. Vrátili sme sa všetci zdraví, bez zlomenín a plní zážitkov.

Tešíme sa na ďalší lyžiarsky.

Chceli by sme sa poďakovať pánovi šoférovi za bezpečnú dopravu, všetkým učiteľom za ochotu, starostlivosť a zorganizovanie lyžiarkeho výcviku. Veľké ďakujem patrí aj pani ekonómke Maronovej a pani doktorke Gellenovej.