mod_vvisit_counterVšetky2662008
Sobota, 05 December 2015 21:03

Mikulášsky deňMikulášsky deň v školeMikulášsky deň

Za nezvyčajne priaznivého, skoro až "jarného" počasia sa v sobotu 5.decembra 2015 od desiatej hodiny začali schádzať futbaloví nadšenci na tradičný Mikulášsky futbalový turnaj. V priestoroch multifunkčného ihriska ich vítala vôňa pripravovanej kapustnice, ktorou sa chceli pochváliť majstri a majsterky tejto gurmánskej vianočnej pochúťky, ktorí súťažili v umení uvariť najlepšiu mikulášsku kapustnicu.

Mikulášsky deň v ZŠsMŠ Krajné

Po rozlosovaní poradia šesť prihlásených futbalových tímov rozohralo futbalové divadlo, ktorému prizerali fanúšikovia z blízkej tribúny. Turnaj odohrali družstvá v duchu fair-play, nikto sa vážnejšie nezranil, a tak po skončení jednotlivých zápasov mnohým padlo dobre pripravené občerstvenie a navarená kapustnica a guláš. Sláva víťazom, česť porazeným, všetci učastníci si zašportovali a urobili niečo pre utuženie zdravia. Viac v Galérii podujatí.

Mikulášsky deň v ZŠsMŠ Krajné Mikulášsky deň v ZŠsMŠ Krajné

Od trinástej hodiny sa v budove školy začali schádzať deti v doprovode rodičov, pre ktoré organizátori pripravili mikulášsku poštu, ktorou mohli deti poslať svoje želania na Vianoce. Zamestnanci školy pripravili pre deti tvorivé mikulášske workshopy, kde si deti vyskúšali svoju šikovnosť v keramickej dielni, pletení košíkov, zhotovovaní náušníc, kreslení vianočných obrázkov, zdobení medovníkov a vianočných ozdôb, či v skákaní na trampolíne. Svoje výrobky si mohli odniesť domov a použiť na výzdobu detskej izby alebo na vianočnú výzdobu.

Mikulášsky deň v ZŠsMŠ Krajné  Mikulášsky deň v ZŠsMŠ Krajné
Mikulášsky deň v ZŠsMŠ Krajné Mikulášsky deň v ZŠsMŠ Krajné

Poďakovanie za zorganizovanie vydareného Mikulášskeho dňa v ZŠsMŠ Krajné patrí všetkým, ktorí venovali deťom kúsok svojho sobotňajšieho osobného voľna. Odmenou pre nich je bohatá účasť rodičov s deťmi a radosť, s akou sa deti jednotlivým aktivitám venovali.

Viacej fotiek v Galérii školských poduatí...