Nedeľa, 10 Apríl 2016 15:43

Matematický klokan

Matematický klokan je najväčšia medzinárodná matematická súťaž na svete, ktorú poznajú žiaci v šesťdesiatich krajinách štyroch kontinentov. Vznikla približne v roku 1980 v Austrálii a od roku 1991 sa rozšírila aj do Európy.

Dnes sa súťaže zúčastňuje približne 6 miliónov žiakov zo 60 krajín. Súťaž je rozdelená do 13 samostatných kategórií:

Klokanko 1 – žiaci 1. ročníka ZŠ, Klokanko 2 – žiaci 2. ročníka ZŠ, Klokanko 3 – žiaci 3. ročníka ZŠ, Klokanko 4 – žiaci 4. ročníka ZŠ, Školák 5 – žiaci 5. ročníka ZŠ, Školák 6 – žiaci 6. ročníka ZŠ a prímy 8-ročných gymnázií (OG), Benjamín 7 – žiaci 7. ročníka ZŠ a sekundy OG, Benjamín 8 – žiaci 8. ročníka ZŠ a tercie OG, Kadet 9 – žiaci 9. ročníka ZŠ a kvarty OG.

Potom sú ešte Kadeti a Juniori, pre žiakov SOŠ a gymnázii.

V tomto roku sa súťaž konala 21. marca a do nej sa zapojilo aj 22 žiakov našej školy. A ako sa súťažilo? Žiaci dostali testík, v ktorom bolo 24 úloh alebo 18 úloh, pre žiakov prvého stupňa. Prváčikovia ešte majú trochu problémy s čítaním, preto riešili iba 12 úloh, na riešenie mali 45 minút.

Žiaci druhého stupňa mali 60 minút na vyriešenie úloh. Pri riešení úloh pracovali sústredene a snažili sa porozumieť každej úlohe.

Pohyblivé obrázky na tejto stránke sú vytvorené pomocou  Magic Scroll

A ako nám to celé dopadlo? Na výsledky si musíme počkať do 11. apríla 2016, kedy budú všetky testy vyhodnotené. Preto držíme našim deťom palce a prajeme im veľa úspechov aj do ďalších ročníkov

Ing. Edita Žažová