Piatok, 08 December 2017 07:08

Chvíľu veľká, chvíľu malá
Viola súrne potrebuje psa

Lou Kuenzler: Viola súrne potrebuje psa

Viola by si strašne priala mať vlastného psíka, s ktorým by sa rada pohrala. Ale jej rodičia si myslia, že nie je dosť zodpovedná. Viola nájde spolu so svojou najlepšou kamarátkou Miškou leták. Je tam napísané o psom útulku a tiež tam píšu, že hľadajú ľudí na stráženie psov. Violu to zaujalo, tak tam s Miškou išli, aby dokázala, že sa vie postarať o psíka. Pani, ktorá tam pracovala, našla pre nich toho pravého. Volal sa Čip a bol veľmi malý. Dievčatá s ním išli na prechádzku, ale o chvíľku sa im stratil. Viola sa náhle zmenšila. Vždy sa zmenšuje, keď je veľmi napätá. O chvíľku ho našli a Viola si sadla na jeho chrbát a išli naspäť do útulku. Pani Čipa zatvorila do klietky spolu so zmenšenou Violou. Viola sa nevedela dostať von, pretože oká na klietke boli veľmi malé.
Zostane Viola v klietke? Čo sa stane, keď sa naraz zväčší? Dostane psíka?

Adriana Miháliková, 7. roč.

backNaspäť