Pondelok, 11 December 2017 19:49

Mikuláš v škole

V stredu 6. decembra 2017 do našej školy zavítalo bábkové divadlo Včielka. Naše  najmenšie deti z materskej školy a z primárneho vzdelávania si pozreli Čertovskú rozprávku. Zvedavé očká detičiek, napätie a očakávanie, čo sa bude diať bolo jedinečné. Kulisy a marionetové bábky vyvolali krásny kultúrny zážitok. Malý čertík ukázal deťom, že chamtivosť je veľmi zlá vlastnosť a každý chamtivec je v živote potrestaný. V rozprávke sme okrem malého čerta videli zbojníka, pekelníka Lucifera, pána kráľa, princeznú Alžbetku a iné. Deti mali veľkú radosť, niektoré aj strach, ale nakoniec pochopili, že sa všetko dobre skončí. Divadlo odmenili dlhým potleskom. Po krásnej rozprávke zavítal medzi nás Mikuláš aj s čertom. Pohrozili hriešnikom a pochválili šikovné deti. Všetkých obdarili medovníčkami a dukátikmi.

Mikuláš v škole Mikuláš v škole Mikuláš v škole Mikuláš v škole

Aj medzi starších žiakov zavítal  Mikuláš s čertmi a anjelmi. V každej triede zaspievali krásne koledy, zarecitovali básne a tešili sa z príchodu Mikuláša.

Mikuláš v škole

Ľubica Karliková