mod_vvisit_counterVčera1994
Štvrtok, 09 Marec 2017 08:07

Šikovní bádatelia

V našich učebniciach z prvouky sa objavuje veľa slov, ktorým celkom nerozumieme. Napríklad pojmy odparovanie, filtrácia, rozpustné i nerozpustné látky vo vode, filter, filtračný papier boli donedávna pre nás náročné slová na pochopenie. Dlho však netrvalo, aby sme hlavne pri vlastnom objavovaní a pokusoch zistili, čo tieto pojmy znamenajú. Pani učiteľka nás na hodine prvouky rozdelila do skupín. Každá skupina mala nachystané pomôcky, ktoré boli potrebné na pokusy. V skupine sme si rozdelili úlohy - vedca, zapisovateľa a hovorcu. Úlohou vedca bolo zrealizovať pokus.

Šikovní bádatelia Šikovní bádatelia Šikovní bádatelia
Šikovní bádatelia Šikovní bádatelia

Jednalo sa o pokus zameraný na rozpúšťanie látok vo vode. Do vody sme pridávali kávu, kyselku, sirup a iné látky. Zisťovali sme ich rozpustnosť vo vode. Ďalšie skupiny mali zrealizovať pokus s filtráciou. Ich úlohou bolo oddeliť nerozpustné čiastočky /napríklad sypaný čaj/ od vody. Úlohou zapisovateľa bolo do záznamového hárku zapísať pomôcky, postup, ktorý sme zvolili i celkový výsledok pokusu. Taktiež sme celý proces mali zakresliť. Na záver hodiny hovorca pred celou triedou pokus opísal a prezradil výsledok, ktorý jeho skupina objavila.
Môžeme povedať, že náročné učivo sme zvládli a potvrdila to i vedomostná previerka, ktorú sme hravo zvládli.

Druháci

Aktualizované: Štvrtok, 09 Marec 2017 08:38