mod_vvisit_counterVšetky2661914
Štvrtok, 22 September 2016 19:15

Deň gramotnosti na tému Môj prvý zárobok

Vo štvrtok 8. septembra 2016 sa náš vyučovací deň v 2. triede niesol  v duchu funkčnej gramotnosti. Pýtate sa, čo znamená tento pojem? Veľmi stručné vysvetlenie je, že od žiakov sa v rámci funkčnej gramotnosti vyžaduje nielen schopnosť zvládnutia techniky čítania a písania, ale aj schopnosť porozumieť textu, hodnotiť ho, analyzovať, spájať s ostatnými kognitívnymi operáciami, vedomosťami a podnetmi.
Preto som poznatky z vyučovacích predmetov slovenský jazyk, čítanie, matematika, prvouka, výtvarná výchova i etická výchova  spojila do jedného veľkého celku prostredníctvom ústrednej témy – Môj prvý zárobok.

Deň gramotnosti u druhákov

Všetci žiaci sa už ráno rozdelili do dvojíc, v ktorých celý deň spolupracovali. Hlavnou úlohou detí bolo použiť všetky dostupné vedomosti, ktoré už majú z jednotlivých predmetov, na riešenie zábavných, vedomostných  a praktických úloh.  Za správne, tvorivé aj originálne odpovede žiaci získavali „eurá“.  Tie si v závere vyučovania mohli vložiť do „prasiatka“ . Pokladničku v tvare prasiatka si každá dvojica vyrobila sama.
Víťazom sa stal každý, kto sa nevzdával a dokázal  v zábavných úlohách použiť ZDRAVÝ ROZUM.

Deň gramotnosti u druhákov Deň gramotnosti u druhákov

Ako triedna pani učiteľka musím povedať, že ak sa všetci druháci naučia rešpektovať pravidlá práce  v skupine, určite si takéto dni, kde sa prakticky spájajú vedomosti z rôznych predmetov do jedného zmysluplného celku, zopakujeme.

Tr. uč. V. Vydarená