Štvrtok, 02 November 2023 20:44

Národná linka pomoci pre pomoc deťom v ohrození

Beseda

Násilie na deťoch má rôzne podoby, je páchané v rôznych prostrediach a zo strany rôznych osôb. V dnešnej modernej dobe technológií obrovské nebezpečenstvo striehne v online priestore. A to je prostredie, kde sa naše deti nachádzajú čoraz častejšie.Bezpečnosť pri práci v online priestore a nástrahy internetu žiakom 4. až. 9 ročníka bližšie objasnila interaktívna beseda s ľuďmi, ktorí sa aktívne zaoberajú problematikou rôznych ohrození spáchaných na deťoch v reálnom aj vo virtuálnom priestore.

Našu školu v pondelok 23.10. 2023 navštívili odborníci z Ministerstva práce a sociálnych vecí a rodiny SR, ktorí pre žiakov mali nachystanú besedu s uvedenou problematikou. Veríme, že žiakom zostali v hlavách dôležité myšlienky a budú pristupovať k práci v online priestore zodpovednejšie.

Bezpečne na interneteBezpečne na interneteBezpečne na interneteBezpečne na interneteBezpečne na interneteBezpečne na internete

V. Vydarená