mod_vvisit_counterTento mesiac19226
Utorok, 24 Február 2009 20:10

Projekt Blick auf mein Land

Charakteristika:
Projekt sme realizovali s Hornbaek  Skole v Dánsku, komunikácia prebiehala v nemeckom jazyku. Žiaci sa navzájom informovali o tom, čo vo svojej krajine považujú za výnimočne (osobnosti vo svojej komunite, významné udalosti, krajinné a kultúrne zaujímavosti, folklórne zvláštnosti, zážitky apod.)
Die Schüler ( 13 -16) werden eingeladen , zu präsentieren, was in ihrem Land für sie am besten, wichtigsten ist. (z.B : Person, Stelle, Tier, Lied, Spiel , Foto, Essen, Ereignis, Erlebnis,Buch, Gebäude..) Die Zusammenarbeit zwischen den Schülern und die Produkte werden z.B durch Magazinfactory ,Webpages, Blogs, Fotos, Wideboards,Podcasting, Video - Konferenzen .. vermittelt.
Ein Homepage wird auch für das Projekt produziert.

Koordinátori:
RNDr. Ladislav Gergel, učiteľ nemeckého jazyka, správca siete, Krajné
Lone Nielsen, učiteľka v Hornbaek Skole, Dánsko

Predmety zahrnuté v projekte:
nemčina,geografia,história,tradície,informatika,výtvarné umenie

Ciele:
upevniť komunikativne schopnosti ziakov v nemeckom jazyku -výmena pohľadov žiakov z geograficky odlišných regiónov na svoju krajinu a komunitu, v ktorej žijú
vytvoriť webovskú stránku projektu.

Aktivity v projekte:
1. uskutočnenie Skype videokonferencie - spoznanie sa účastníkov projektu
2. vytvorenie internetového časopisu prostredníctvom prostredia Magazine Factory - výsledky sú dostupné na tejto adrese: Blick auf mein Land