Pondelok, 17 Október 2016 10:08

Martin Bagar a Farma ETELKA

Priblížiť podnikanie na farme spolu s účinkovaním v známej reality show nám pomohol známy Martin Bagar z Farmy. Veľmi pútavo a zaujímavo prepojil podnikanie v oblasti agroturizmu a agropodnikania s opisom natáčania Farmy. Na svojej farme Etelka chová kozy a kravy, vyrába jogurty a syr. Vzhľadom k tomu, že je malý farmár, má ako väčšina malých farmárov problémy s financovaním svojej činnosti. Účinkovanie vo Farme mu možno trochu pomohlo preklenúť tieto problémy, ale okrem farmárčenia sa musí venovať aj ďalším činnostiam, aby dokázal splácať úvery a leasing.

Martin Bagar  Martin Bagar

V rámci podnikania napríklad montuje elektrické ohrady, pomáha si tým riešiť svoju finančnú situáciu. Natáčanie Farmy berie len ako činnosť, ktorá mu pomôže v podnikaní, pretože sa sám cíti byť hlavne farmárom.

Martin Bagar  Martin Bagar

Pán Bagar dokázal udržať pozornosť žiakov celú prednášku. Je to tým, že má dar slova, ktorý vhodným spôsobom používal pri opise svojej činnosti či už na farme alebo v televízii. Okrem farmárčenia poskytuje služby aj v oblasti agroturizmu. Sú to napríklad návštevy na farme
Etelka, školské výlety spojené s ochutnávkou výrobkov a opekaním.Na púšťanie šarkanov,aktálnu akciu, pozval aj našich žiakov.

Martin Bagar

Chcela by som, aby žiaci môjho predmetu mali pocit, že je to predmet spojený so životom. Aby neobsahoval len teóriu a príklady, ale aj živých a úspešných ľudí. Toto všetko nám pomáha  spĺňať jeden z nich,Martin Bagar z Farmy.

PS: tešíme sa na návštevu Etelky,ktorú navštívime čoskoro

Ing.Borovská Adriana

Aktualizované: Pondelok, 17 Október 2016 10:39