Piatok, 13 Máj 2016 18:19

A sme rozbehnutí!

V rámci projektu rozbehnisa.sk sa 13.5.2016 na našej škole zorganizoval workshop vo forme video-prednášky pre žiakov 8. a 9. ročníka.

Bol určený všetkým mladým ľuďom, ktorí chcú robiť to, čo ich baví a zároveň sa chcú naučiť podnikať. Ukázal mladým ľuďom, že podnikať sa dá oveľa jednoduchším spôsobom, pričom vstupnéinvestície sú prijateľné aj pre študentov. Najdôležitejšou časťou pre budúcich podnikateľov je nájsť nápad, ktorý by bol úspešný a o ktorý by bol záujem. Prednáška ukázala rôzne cesty, akými môžeme nápad nájsť, prípadne už existujúci nápad vylepšiť. Často si myslíme, že my vlastne nevymyslíme nič, s čím by sme boli úspešní. Ako niečo také nájsť a ako zistiť, či máme šancu na úspech, tvorilo ďalšiu časť prednášky. Vstupné náklady vôbec nemusia byť vysoké a zvládne ich aj ten, kto ešte študuje.

Veľmi dôležitou časťou je otestovanie nápadu a jeho predajnosť. Počas prieskumu trhu, ktorý bol vysvetlený jednoduchou formou, sa testuje životaschopnosť a konkurencia na trhu. Všetko bolo vysvetlené jednoducho, zrozumiteľne a zaujímavým spôsobom.

Pre tých ktorí majú nejaký nápad a chcú ho ďalej rozvíjať, boli pripravené STARTERY. Sú to balíčky s radami na rozbehnutie podnikania, je to vlastne zhrnutie najpodstatnejších vecí z workshopu.

Som rada, že sme mali možnosť zúčastniť sa tohto projektu, ktorý budeme podľa možností ďalej rozvíjať.

Ing.Borovská Adriana