Štvrtok, 29 Jún 2017 10:30

Zlatý odznak Radovana Kaufmana Zlatý odznak Radovana Kaufmana Zlatý odznak Radovana Kaufmana

Radovan Kaufman  bol slovenský paraolympijský reprezentant v cyklistike, olympijský víťaz a majster sveta, zakladateľ kampane "Na kolesách proti rakovine".

Súťaž Zlatý odznak Radovana Kaufmana bola v tomto roku realizovaná zatiaľ ako pilotný projekt pre deti vo veku 6-10 rokov, preto boli do nej zapojené iba vybrané základné školy.  Do súťaže sa zapojilo 1297 žiakov z 15 škôl, pričom bolo splnených 195 zelených (3-10 bodov), 706 modrých (11-20 bodov)  a 396 červených (21 a viac bodov) odznakov pohybovej zdatnosti.

Zlatý odznak Radovana Kaufmana Zlatý odznak Radovana Kaufmana

Odznaky majú tri farebné verzie (podľa farby paralympijských „agitos“ - zelená, modrá, červená), pričom zisk jednotlivých odznakov závisí od celkového počtu bodov, dosiahnutých v troch jednoduchých športových disciplínach – skok z miesta, hod plnou loptou, beh 4x10 metrov.

Najlepšie výsledky zo žiakov našej školy dosiahli:

Kategória 6-7 roční:
David Marek - 29 bodov   Natália Sadloňová - 28 bodov

Kategória 10 roční:
Ján Lacko - 26 bodov      Marek Figura - 25 bodov

V stredu 28. 6. 2017 sa konalo celoslovenské finále v Partizánskom, kde sa zúčastnilo 35 najšikovnejších detí zo všetkých slovenských škôl – medzi nimi aj naši žiaci, ktorí osobne prevzali červené odznaky.

Blahoželáme!

Aktualizované: Štvrtok, 29 Jún 2017 10:58