POZNÁVAME SLOVENSKO

===== Máj =====
====== Jún ======
Let's read together
Ôsmacke tipy na dobré knihy
Druhácke aktuality
Exam testovanie
Nedeľa, 11 September 2016 18:00

Trieda usilovných včielok

V našej prváckej  triede sedí 20  malých včielok,  ktoré 5. septembra 2016 prekročili po prvýkrát  bránu našej školy. Sú to títo prváčikovia:
Simonka Balážová,  Lenka Ďurcová,  Adrianka Fabianová,  Martinko Firster, Danielko Gajar,  Sárka Halašová,  Vaneska Kotlárová,  Adamko Kovář, Šimonko Lovecký,  Miško Lančarič,  Paťko Macúch,  Jakubko Marušík, Maťko Moravec,  Maťko Mozolák,  Samko Novomestský, Romanko Pagáč, Števko Parči,  Natálka Sadloňová,  Dávidko Suchánek  a  Ľubka Ulmanová.

V triede je veselo. Zaujíma nás všetko okolo nás. Od prvej chvíle nás sprevádza včielka, ktorú sme si pomenovali  včielka Bzučalka. Naučí nás písať, počítať, čítať prvé písmenká.

Včielka Bzučalka

Spolu  s Lienkou Školienkou, s ktorou sa budeme stretávať na triednických hodinách,  nám predstavia zaujímavé príbehy  ktoré sú poučné a prinesú nám  veľa potrebných rád  pre život. Včielka Bzučalka sedí medzi nami a sleduje, čo všetko sa deje v našej triede. Môžeme si ju zobrať na návštevu domov, ale na to potrebujeme dostatok dukátov, s ktorými sa hodnotíme. Dukáty dostávame od pani učiteľky za usilovnosť, za  dobré skutky, ukážkové správanie, ale môžeme o ne veľmi rýchlo prísť, keď vyvedieme niečo nevhodné, čo porušuje školský poriadok. Keď máme dukátov plný mešec, môžeme si ich zameniť vo výmennom obchode u pani učiteľky.

Naša pani učiteľka sa volá Ľubica Karliková a pani vychovávateľka je Olinka Zemanová. S nimi budeme zdieľať školské úspechy a pomôžu nám prekonávať prvé prekážky v škole.
Všetci sa tešíme na pekné chvíle strávené v našej triede s kamarátmi a s pani učiteľkami.

Toto je naša trieda:

Trieda usilovných včielok Trieda usilovných včielok

Ľubica Karliková

Copyright © 2017 Portál Základnej školy s materskou školou Krajné. Všetky práva vyhradené.