Štvrtok, 15 Február 2018 08:41

Karneval

Čas veselosti, zábav, plesov, karnevalov, zabíjačiek, hodovania, blahobytu.... Také sú pravé fašiangy. A práve taký tradičný karneval zažili v piatok  pred Popolcovou stredou aj deti z našej materskej školy. Prvá trieda škôlky sa v tento deň zmenila na farebne vyzdobenú karnevalovú sálu, ktorú za pár minút zaplnili rôzne zvieratká, princezné, víly, kovboji, indiáni a iné postavičky zo známych obľúbených detských rozprávok.

Karneval v skolke Karneval v skolke

Po predstavení a spoločnom fotení sa všetci zabávali na hudbu zo známych detských piesní. Šikovnosť a pohotovosť predviedli deti v metlovom tanci. V krátkej prestávke sa deti občerstvili pripraveným čerstvým ovocím a zábava pokračovala ďalej zábavnými súťažami s balónikmi a lentilkami. V závere karnevalu deti v maskách vytvorili vláčik, ktorým sa za zvukov piesne „Jede, jede, mašinka...“ odviezli na posledný piatkový fašiangový obed do školskej jedálne.