Štvrtok, 06 December 2018 07:17

NÁVŠTEVA MÚZEA V KOŠARISKÁCH

Dňa 26. novembra 2018 naši štvrtáci navštívili rodný dom Milana Rastislava Štefánika. Je to výrazná osobnosť našich dejín. S menom rodáka z Košarísk sa spája vznik Československej republiky. V múzeu nám pani sprievodkyňa priblížila život a dielo Štefánika. Zo zaujímavého rozprávania sme sa dozvedeli o živote človeka, ktorý dokázal trpieť, pretože bol celý život chorý a dlhé roky odlúčený od svojej rodiny. ale aj o živote vedca, cestovateľa, vojaka, politika a diplomata. Zaujali nás vystavené predmety, ktoré nás preniesli do prostredia, v ktorom M. R. Štefánik žil a pohyboval sa.

Videli sme lodný kufor, s ktorým precestoval celý svet, ďalekohľad, s ktorým pozoroval hviezdy, generálsku čiapku, či predmety z krajín, ktoré navštívil. Touto exkurziou si štvrtáci doplnili vedomosti, ktoré získali na hodinách vlastivedy.

Návšteva M.R.Š. Košariská Návšteva M.R.Š. Košariská