Nedeľa, 16 Február 2020 20:57

Súťaže v cudzích jazykoch

Cudzie jazyky sú pre našich žiakov nielen povinnosťou, ale aj zábavou. Pripravili sme pre nich v zimnom období dve súťaže, do ktorých sa mnohí aj zapojili. Zorganizovali sme Olympiádu v anglickom jazyku a Súťaž o najlepšiu vianočnú pohľadnicu.

S potešením môžeme konštatovať, že sa nám do Olympiády v anglickom jazyku prihlásilo celkovo 23 žiakov. V kategórii mladších v  5., 6. a 7. ročníku súťažilo 12 žiakov, vo vyššej kategórii 8. a 9. ročníka 11 žiakov. Porovnali si svoje schopnosti v písomnej časti zloženej z cvičení zameraných na gramatiku, slovnú zásobu a čítanie s porozumením a najlepší postúpili do ústnej časti, kde tvorili príbeh podľa obrázka. Svoje jazykové schopnosti a zručnosti si tak nielen preverili, ale aj zdokonalili, získali skúsenosti, ktoré budú pre nich užitočné na strednej škole. V neposlednom rade je ale podstatné, že najmä v dospelosti tieto vedomosti využijú.

Do Súťaže o najlepšiu vianočnú pohľadnicu sa zapojili žiaci z 4. - 9. ročníka. Krásne námety, kresby a vinše spríjemnili predsviatočné obdobie a nakoniec i skrášlili našu jazykovú učebňu.
Najlepší v jednotlivých kategóriach oboch súťaží získali aj hodnotné ceny. Aj žiaci nižších ročníkov ukázali kvalitu a potvrdili, že anglický jazyk je dnes všade okolo nás a už mladší žiaci najmä vďaka počítačom a hudbe prichádzajú do kontaktu s týmto celosvetovo dôležitým jazykom. Účasť nemeckých pohľadníc bola skromnejšia, v tomto jazyku máme ale na škole iba začiatočníkov, preto je to pochopiteľné.

Súťaže v cudzích jazykoch Súťaže v cudzích jazykoch
Súťaže v cudzích jazykoch

Konečné poradie Olympiády v anglickom jazyku v školskom roku 2019/2020 je nasledovné:

Kategória 1B:
⦁ Svetlana Oružinská - 8. ročník
⦁ Matej Kolník  - 8. ročník
⦁ Aneta Michalidesová - 9. ročník

Kategória 1A:
⦁ Michal Matejovič - 7. ročník
⦁ Marek Ďuriš  - 7. ročník
⦁ Juraj Oružinský  - 6. ročník

Súťaž o najlepšiu vianočnú pohľadnicu (vyhodnotení sú umiestnení rovnocenne bez poradia):