Utorok, 28 September 2021 17:08

Návšteva planetária a vlastivedného múzea

Ráno 17. septembra 2021 sme sa vybrali na púť po nočnej oblohe vo Hvezdárni a planetáriu v Hlohovci. Usadili sme sa do kresiel a naša cesta hviezdnou oblohou sa začala. S programom pre deti „Kamilka na potulkách“ sme sa oboznámili so súhvezdiami, planétami, dostali sme základné poznatky o slnečnej sústave, vrátane pohybov Zeme vesmírom. Bolo to veľmi zaujímavé a poučné poznávanie.

Po návšteve planetária sme sa presunuli do vlastivedného múzea, ktoré sídli v objekte Františkánskeho kláštora. Pani sprievodkyňa nám ukázala ako žili ľudia v minulosti, ako sa obliekali, aké náradie používali pri práci na poliach i pri varení v kuchyni. Deťom sa najviac páčila prírodovedná časť, lesné zvieratá, rôzne druhy vtákov, ryby a zbierka motýľov. Na záver sme si pozreli pravekú miestnosť, kde deti zaujali v piesku poukladané ľudské pozostatky. Náš deň v Hlohovci sa skončil a my sme sa tešili, že sme prežili pekný deň plný nových informácií a poznatkov.

PaedDr. Ľubica Karliková

Mgr. Katarína Jarošová