Pondelok, 15 Október 2018 20:41

Nová rubrika – PREČÍTAJ SI...

Milí návštevníci našej školskej webstránky!
Už po tretí rok Vám budeme prinášať tipy na dobré knihy v rubrike pod názvom „Prečítaj si...“. Tentoraz  sa môžete tešiť na príspevky od ôsmakov a piatakov. Môžu prezentovať akúkoľvek knihu, ktorá ich v poslednom čase zaujala. Počet kníh za školský rok nie je obmedzený.
Ôsmaci sú už v práci s počítačom zruční, a preto budú príspevky tvoriť samostatne. Piatakom bude pomáhať pani učiteľka, ale samozrejme, že knihu si musia prečítať sami.  Po vzájomnej dohode budú žiaci za kvalitne odvedenú prácu odmenení jednotkou z literatúry.
Dúfame, že si medzi našimi príspevkami nájdete veľa inšpirácií na čítanie. Tu je prvá z nich:

Jenny Hanová: Všetkým chalanom, ktorých som milovala

Kniha „Všetkým chalanom, ktorých som milovala“ je prvá časť trilógie.Je o dievčati menom Lara Jean. Lara Jean má dve sestry. Mama im zomrela, keď bola ona ešte dieťa. Teraz žije so sestrami a s otcom. Keď bola Lara do niekoho zamilovaná, písala listy, ktoré si potom odkladala do klobúkovej
škatule. Tú dostala na narodeniny od mamy. Jedného dňa zistila, že listy  niekto rozposlal, ale nevedela, kto to spravil. Bála sa.
V listoch totiž písala o svojich  pocitoch a tajomstvách, ktoré si chcela nechať len pre seba.
Ubehlo pár dní a chalan menom Peter sa jej spýtal na list, ktorý dostal.
Čo sa stalo a či Lara našla prvú lásku,  sa dozviete v tejto knihe.

Viktória  Mramúchová, 8. roč.

Jenny Hanová: Všrtkým chalanom, ktorých som milovala