Streda, 04 November 2020 06:42

Záložka do knihy spája školy

Téma: Radosť z čítania ukrytá vo veršoch básní a v próze

Po vyhlásení projektu Slovenskou pedagogickou knižnicou  sa prihlásila aj naša škola do celoslovenského projektu. Zapojených bolo 100 žiakov z 1. a 2. stupňa. Od začiatku sme celému projektu venovali veľkú pozornosť. Téma bola pre nás veľmi zaujímavá. Ponúkla žiakom široký priestor využiť fantáziu a skĺbiť ju s vedomosťami a poznatkami o literárnych dielach. Žiaci vyrábali záložky rôznych tvarov a s rozmanitými motívmi počas vyučovacích hodín výtvarnej výchovy.

Záložky sme si vymieňali s českou školou Molekula z mesta Chlumec. Toto mesto sa nachádza v Ústeckom kraji. Veríme, že naše záložky sa budú českým deťom páčiť a pri čítaní kníh si spomenú na deti zo Slovenska.

Záložka do knihy Záložka do knihy Záložka do knihy

Záložka do knihy