Nedeľa, 12 November 2017 18:21

Benjamin Lebert:
Crazy

Benjamin Lebert: Crazy

Kniha je o 16-ročnom Benjaminovi Lebertovi, ktorý už nastupuje na piatu novú školu do Neuseelenu. Benjamin je postihnutý na ľavú stranu svojho tela, a preto máva v škole zlé známky. Hneď prvý deň si nájde kamaráta, svojho spolubývajúceho Janoscha. Janosch ho zoznámi aj s inými chalanmi z jeho partie, ako je tučný Felix, chudý Felix, tichý Troy a Florián, ktorému všetci hovoria baba. Chalani budú na internáte prežívať veľa dobrodružstiev, napr. fajčiť cigarety, opíjať sa a tajne chodiť po hasičskom rebríku do izieb za dievčatami. Budú rozoberať život, o čom vlastne je, či o láske, dievčatách, zdraví alebo šťastí. Jedného dňa Troy príde s nápadom, aby utiekli z internátu do Mníchova. Chalanom sa bude nápad páčiť, a tak ho aj uskutočnia. Vyberú sa do susednej dediny na autobus, do mesta a odtiaľ vlakom do Mníchova. Po ceste stretnú jedného starca, ktorý im ponúkne ubytovanie v Mníchove. Starec tiež chodil na tú istú školu ako oni. Aké dobrodružstvo čaká chalanov v Mníchove? Kedy im na to prídu v škole a budú sa musieť vrátiť späť do školy? Prečítaj si túto knihu z tínedžerského života a prežívaj spolu s hrdinami ich zážitky zo života!

Simona Predná, 9. roč.

backNaspäť