Pondelok, 13 Jún 2022 19:31

Deň detí

Deň detí je deň, ktorý oslavujú deti aj dospelí. Deti chodia síce ešte do školy, letné prázdniny začínajú až za mesiac, ale často je práve Deň detí dňom zábavy a radosti i počas školského dňa. Hrajú sa hry, dávajú sa darčeky a oslavuje sa detstvo, deti a ich život. Deň detí ako medzinárodne uznávaný sviatok má upozorniť na práva, potreby a život tých najmladších, ktorí žijú na našej planéte. Tých, ktorí tvoria našu budúcnosť a ktorí nemajú vždy prístup k svojim právam.

Deti u nás v škole sa každý rok na deň detí veľmi tešia. Jednak preto, že sa nemusia učiť a jednak preto, že deň majú spestrený programom, ktorý pre nich pripravia učitelia , asistenti učiteľov a vychovávateľky ŠKD.

Počasie nám tento rok prialo, takže skoro celý deň deti strávili vonku. Podstata súťaží a hier spočívala v tom, že za každé úspešné zdolanie skúšky /vedomostnej, pohybovej/ deti získali určitý počet žetónov, za ktoré si mohli vymeniť buď nejakú maškrtu, hračku alebo niečo užitočné na vyučovanie/pastelky,pravítko/.Najväčší úspech mala svietiaca loptička, deti sú hravé a čím viac funkcií hračka spĺňa, tým má väčší úspech. Deti majú v sebe veľký entuziazmus, radosť zo života a nadšenie, ktoré preniesli aj na nás dospelých. Deň bol spestrený ešte maľovaním na tvár a záverečnou hrou na indiánov. To, že bol deň strávený dobre, sme videli zo šťastných, usmiatych a spokojných detských tváričiek, čo bolo pre nás dostatočné zadosťučinenie.

Aj keď tento rok sa Deň detí nekonal vo veľkom štýle na ihrisku ako minulé roky, myslíme ,že sa nám podaril. Všetky deti si zaslúžia, aby sme sa im venovali nielen jeden deň v roku, ale každý deň. Všetko to, čo deťom dáme sa nám niekoľkonásobne vráti vo forme lepších spoločných dní, ktorých bude ešte veľa. Netreba ďakovať len učiteľom, treba poďakovať aj deťom. Deti, ďakujeme Vám, že ste, ďakujeme, že robíte naše životy veselšie ,zmysluplnejšie a plné života.

Vychovávateľky ŠKD