Streda, 27 Marec 2024 16:58

Čítajme si – detský čitateľský maratón

Aj tento školský rok sa dňa 19. marca 2024 zapojila celá naša škola od malých prváčikov až po deviatakov do detského maratónu čítania. Projekt vznikol v roku 2008 a realizuje ho Linka detskej istoty pri Slovenskom výbore UNICEF v spolupráci so slovenskými knižnicami. Cieľom podujatia je zapojiť čo najväčší počet detí do aktivity, ktorú v posledných rokoch vytláčajú nové technológie. Čítanie patrí medzi aktivity, ktoré podporuje rozvoj osobnosti dieťaťa a mladého človeka, pomáha poznať hodnoty, rozlišovať dobro a zlo, rozvíja slovnú zásobu. Nezabúdajme čítať po celý rok, pretože čítanie poskytuje deťom činnosť vo chvíľach voľna a vytvára priestor pre tvorivosť.

Čítajme si